vineri, 19 aprilie, 2024

Au rezistat doar o repriza

Cu jucatori de 14 si 16 ani, ajutati doar de ”veteranii” Sebastian Badit si Sebastian Grigoras, vasluienii au lasat o impresie foarte buna la Galati, chiar daca au pierdut disputa cu Metalosport, scor 0-4.

”Gradinita” lui Cristi Bejan a reusit o prima repriza excelenta, desi gazdele au deschis scorul dupa numai un sfert de ora.

Lipsa de experienta si-a spus cuvantul in partea a doua, pustii lui Atletico incasand alte trei goluri, din care ultimul inainte de fluierul final.

Desi a pierdut acest meci, Atletico se mentine in primele zece echipe din clasamentul seriei I, din liga a treia, cu 32 de puncte, iar vineri, 19 mai, de la ora 18, va avea o ultima infatisare in fata publicului vasluian, intalnind pe Municipal echipa galateana, Avantul Valea Marului.

In afara de acest meci, vasluienii mai au de disputat doua jocuri afara, reprogramarea cu Aerostar Bacau, de marti, ora 18, si partida cu Odorheiu Secuiesc.